پرسش و پاسخ های متداول کاربران

تفاوت سایت استاتیک با دینامیک چییست؟

اصولا سایتهای ایستا یا استاتیک، سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایتها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند. عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایتها دیده نشده است. مسلما هزینه های طراحی سایت همچنین نگهداری و به روزآوری اینگونه سایتها کمتر بوده و بطور کلی برای هر شخص، شرکت و یا سازمان کوچک کاربرد خواهد داشت. در مقابل سایتهای پویا نیاز شدید به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند.هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایتها غالبا زیاد بوده و بدون در نظر گرفتن توجیه مالی، ایجاد چنین سایتهایی منطقی به نظر نمی رسد. در این میان می توان به تقسیم بندی در حد وسط سایتهای پویا و سایتهای ایستا رسید،که می توان تحت عنوان سایتهای نیمه پویا به آنها اشاره داشت. در سایتهای نیمه پویا ، ضرورتی جهت تغییر محتوا و اطلاعات سایت دیده نمی شود، منتهی ارائه خدماتی همچون امکان ارتباط با بینندگان از طریق فرم های خاص و یا ارائه خدمات و کالاهای ثابت از طریق وب سایت را می توان با برنامه نویسی بخشی از سایت فراهم نمود.

موتور جستجو چیست؟

موتورهای جستجویی چون گوگل برای جمع آوری اطلاعات وب سایت های مختلف از نرم افزارهایی به نام عنکبوت (spider) استفاده می کنند. وظیفه ی این نرم افزارها این است که به هنگام ورود به یک وب سایت تمامی لینکهای موجود در آن را شناسایی کرده و به سمت آنها هدایت شوند. بدین ترتیب تمامی صفحات لینک داده شده، مرور شده و اطلاعات آنها در بانکهای اطلاعاتی گوگل ذخیره می گردد. این نرم افزارها به صورت دوره ای این وب سایت ها را مجددا بررسی می کنند و از آخرین تغییرات اعمال شده در آنها مطلع می گردند. وقتی جستجویی در یک موتور جستجوگر انجام و نتایج جستجو ارایه می شود، كاربران در واقع نتیجه كار بخش های متفاوت موتور جستجوگر را می بینند. موتور جستجوگر قبلا" پایگاه داده اش را آماده كرده است و این گونه نیست كه درست در همان لحظه جستجو، تمام وب را بگردد. بسیاری از خود می پرسند كه چگونه ممکن است گوگل در كمتر از یك ثانیه تمام سایت های وب را بگردد و میلیون ها صفحه را در نتایج جستجوی خود ارایه كند؟

نکات ضروری جهت طراحی وب سایت چیست؟

برای طراحی وب سایت، ابتدا باید هدف خود را از ایجاد و طراحی سایت مشخص نمایید. آیا این وب سایت شامل دست نوشته های شخصی و یا مقالات یک دانشجو یا استاد دانشگاه است؟ آیا این وب سایت به نوعی معرفی کننده محصولات و خدمات شماست؟ آیا این وب سایت نقش اطلاع رسانی و سرگرمی ایفا خواهد کرد؟ برای ایجاد هر نوع وب سایتی، باید ابتدا پلن مشخصی از نوع اطلاعات و چگونگی ارائه آنها در قالب وب سایت تهیه نمود.

برای یک شرکت که دارای کالا و خدمات خاصی هست، چه نوع وب سایتی مناسب است، استاتیک یا دینامیک؟

اگر هدف از داشتن وب سایت برای این شرکت تنها معرفی کالا و خدمات آن است، طراحی سایت بشکل استاتیک نیاز آن شرکت را برآورده می سازد، اما اگر نیاز به تغییر مداوم اطلاعات سایت، و امکان ارسال خبرنامه و یا مثلا امکان پرکردن فرمهای خاصی برای بازدید کنندگان سایت می باشد، نوع داینامیک نیاز شما را برآورده می سازد.

منظور از ثبت وب سایت در موتورهای جستجوگر چیست؟

وب سایت شما باید بتواند در بانکهای اطلاعاتی موتورهای جستجوگر قرار گیرد، برای محقق شدن این امر، برنامه نویس یا طراح سایت، تکنیک هایی در کد نویسی وب سایت بکار می گیرد، از سوی دیگر صاحب سایت نیز می بایست پس از انجام طراحی سایت، فرایندهایی همچون تبادل لینک با سایت های مرتبط و پر بازدید کننده انجام دهد. مثلا یک را ه مناسب برای جذب بازدید کننده بیشتر درج آگهی سایت در وب می باشد.

مدت زمان انجام پروژه های طراحی سایت چقدر می باشد؟

طراحی و برنامه نویسی سایتهای استاتیک بطور معمول بین یک تا دو هفته انجام می پذیرد. مدت زمان پیش بینی شده در صورتی تحقق می یابد که در مقاطعی که نیاز به انتخاب، تصمیم گیری و یا پاسخ به پرسش از طرف مشتری وجود دارد، این موارد در زمانی معقول از طرف مشتری رسیدگی و به شرکت اعلام گردد.

آیا برای طراحی سایت باید هاست و دامنه هم داشته باشم؟

وجود یک دامنه و یک هاست برای داشتن یک وب سایت ضروریست، كه یا توسط مشتری خریداری شده و سایت پس از طراحی از آن هاست و دامنه استفاده میكند و یا از طرف خود شركت جام جم هاست و دامنه ی مورد نظر تامین میشود.

قیمت و مدت زمان طراحی سایت برای پروژه های دینامیک به چه میزان می باشد؟

قیمت و مدت زمان طراحی و برنامه نویسی سایتهای داینامیک با توجه به نیازمندیهای سایت که از سوی مشتری تعیین می گردد متفاوت است و بصورت توافقی با مشتری تعیین می گردد.

من دارای سرویس هاستینگ ویندوز و یک دامنه می باشم، آیا امکان طراحی سایت از سوی شما برای بنده وجود دارد؟

در صورتیکه سایت استاتیك مد نظر شما باشد، بله – اما اگر سایت دینامیك یا نیمه دینامیك را می خواهید، با توجه به اینکه در برنامه نویسی آن، از PHP استفاده می شود، لذا لازم است که سرویس هاستینگ خود را از ویندوز به لینوکس تغییر دهید و یا از دامنه ی خود و سرویس هاستینگ لینوکس ما جهت طراحی وب سایت استفاده نمایید.

مراحل انجام طراحی سایت به چه صورت می باشد؟

تشكیل یك جلسه با مشتری و بررسی درخواست های مشتری و سپس تحلیل آن توسط گروه تخصصی شركت، پس از به توافق رسیدن طرفها و تنظیم قرار داد : دریافت 50% کل مبلغ طراحی سایت به همراه محتوای صفحات، تصاویر و هرگونه اطلاعاتی که نیاز است در سایت نجانده شود از مشتری ، تحویل نمونه اولیه سایت (قالب اصلی سایت) سه تا چهار روز پس از تاریخ عقد قرارداد، اعمال نظرات و پیشنهادهای مشتری در قالب سایت، کد نویسی و آپلود سایت، دریافت فرم تایید پروژه و پرداخت مابقی مبلغ طراحی سایت از سوی مشتری.

در صورتی که بخواهم از تصاویر متحرک در صفحات سایتم استفاده شود، هزینه های آن به چه صورت می باشد؟

استفاده از تصاویر متحرک یا انیمیشن که با فلش یا جاوا اسکریپت، طراحی می شود بصورت ثانیه ای محاسبه می گردد. (برای هر ثانیه، مبلغ 10000 تومان)

من دارای یک دامنه می باشم که قبلا از شرکتی خریداری کردم، آیا امکان راه اندازی سایت توسط شما، برروی آن دامنه وجود دارد؟

بله، در صورتیکه نام دامنه را از شرکت دیگری خریداری کرده اید، تنها با تنظیم DNSهای دامنه خودتان برروی سرور های ما، می توانید از خدمات هاست و طراحی سایت جام جم بهر ه ببرید.

پس از پایان طراحی وب سایت و تکمیل پروژه از سوی شما، آیا امکان ویرایش صفحات امکان پذیر است ؟

تا یک هفته پس از ارائه پروژه و تکمیل سایت، امکان ویرایش صفحات وجود دارد، اما در غیر اینصورت با توجه به تعداد صفحات، هزینه ای برای شما محاسبه می گردد.

در خصوص ارائه زبان دوم سایت ، لطفا بیشتر توضیح دهید.

شما با ارسال متون ترجمه شده صفحات سایت خود به زبان انگلیسی، از این امکان بهره مند می شوید.